درامتداد نور
قالب وبلاگ
مثل گل و گیاه!


[ چهارشنبه 30 خرداد 1397 ] [ 12:02 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
مثل دو کفه ترازو!


[ چهارشنبه 30 خرداد 1397 ] [ 12:01 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
منشاء خیرات باشیم


[ چهارشنبه 30 خرداد 1397 ] [ 12:00 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

شهیدی که دستور«حاج قاسم» را اطاعت نکرد! + عکس

بسم رب الشهدا والصدیقین

«حسین یوسف‌اللهی» را همه بر و بچه‌های لشکر ۴۱ ثارالله مثل ستاره‌ای می‌دانستند که درخشان‌تر از ستاره‌های کویر کرمان است. او جوانی است که در روزهای جنگ جانشین فرمانده واحد اطلاعات لشکر خودش بود و به خاطر پاکی‌اش،به صفای باطنی دست یافته و بعضی از راز و رمزهای پیرامون خود را کشف کرده بود. از زندگی این جوان بزرگ، کتابی با عنوان «پوتین های سوخته» منتشر شده است.


ادامه مطلب برچسب ها: شهیدی که دستور«حاج قاسم» را اطاعت نکرد! + عکس،
[ سه شنبه 29 خرداد 1397 ] [ 03:15 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

یک تکه از بدن در «عظیمیه» تکه‌ای دیگر در بهشت زهرا +‌ عکس

بسم رب الشهدا والصدیقین

شهید «محسن حاجی بابا» در گمنامی فرمانده بودُ در گمنامی پر کشیدُ در گمنامی دل از دنیای وانفسا کَند؛ همانطور که از رتبه تک رقمی رشته پزشکی گذر کردُ دل به سبزی لباس پاسداری دوخت.
ادامه مطلب برچسب ها: یک تکه از بدن در «عظیمیه» تکه‌ای دیگر در بهشت زهرا +‌ عکس، شهید «محسن حاجی بابا»،
[ جمعه 25 خرداد 1397 ] [ 12:27 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

خاصیت بندگی خدا !

به نام خدا
روح عبادت یاد پروردگار است . روح عبادت این است كه انسان وقتى كه عبادت مى كند، نمازى مى خواند، دعایى مى كند و هر عملى كه انجام مى دهد، دلش به یاد خداى خودش زنده باشد. ...
امام صادق ( علیه السلام) به فضیل فرمود: یا فُضَیلُ ! اَلْعُبودِیَّةُ جَوْهَرَةٌ كُنْهُهَا الرُّبوبِیَّةُ ؛ ای فضیل! آیا تومی دانی كه عبودیت چیست؟ آیا می دانی عبودیت چه گوهری است؟ عبودیت گوهری است كه ظاهرش عبودیّت است و كنه و نهایت و باطنش، آخرین منزل و هدف و مقصدش ربوبیّت است. ممکن است بگویید یعنی چه ؟ آیا امام صادق علیه السلام خواسته بفرماید که عبودیّت اولش بندگی است و آخرش خدایی؟ آیا می خواهد بگوید که یک بنده از بندگی به خدایی می رسد؟ نه در تعبیرات ائمه هرگز چنین تعبیراتی نمی آید. ... مقصود غیر از این حرفهاست.یک شعر معروفی است که می گوید:ادامه مطلب برچسب ها: خاصیت بندگی خدا !،
[ سه شنبه 22 خرداد 1397 ] [ 10:23 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

حکمی از فتنه و آزمایش!

به نام خدا
مردی به امام علی(علیه السلام) گفت: ای امیرالمؤمنین ما را از فتنه آگاه کن، آیا نسبت به فتنه از پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) سؤالی نفرموده‌ای؟ حضرت در پاسخ فرمود: آنگاه که خداوند آیه 1 و 2 سوره عنکبوت را نازل کرد که آیا مردم خیال می‌کنند همان که گفتند ایمان آورده‌ایم، بدون آزمایش رها می‌شوند؟‌ دانستم که تا پیامبر(صلی الله علیه و آله) در میان ما (پشتوانه فکری و عملی) است ما مورد فتنه قرار نمی‌گیریم. پرسیدم ای رسول خدا! این فتنه و آزمایش کدام است که خدا شما را بدان آگاهی داده است؟


ادامه مطلب برچسب ها: علی(علیه السلام)، نهج‌البلاغه، فتنه و آزمایش،
[ سه شنبه 22 خرداد 1397 ] [ 10:20 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

اگر کسی هدفی جز این داره، راه رو اشتباه اومده !

به نام خدا

تأثیر حرف‌های آقا مهدی روی بچّه‌های جبهه، چیز عادی‌ای نبود که مثلاً بگویی «آدم شیرین زبونیه، یا فن بیان بلده.» نه اتّفاقاً. آقا مهدی اصلاً اهل لفّاظی و این‌که کلمات عجیب و غریب به کار ببرد هم نبود. حرف‌هایش امّا انگار از ته دلش می‌آمد. یک جور خالص بود و جذابیتی داشت که به دل همه می‌نشست. ده دقیقه که حرف می‌زد، خستگی از تن آدم می‌رفت.


ادامه مطلب برچسب ها: «تو که آن بالا نشستی»، شهید مهدی زین الدین، انتشارات روایت فتح،
[ دوشنبه 21 خرداد 1397 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
راه درمان کبر و غرور


[ پنجشنبه 17 خرداد 1397 ] [ 07:56 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
در آستانه ی شبهای قدر 97
یادداشت استاد پناهیان/ 20 نکته برای احیاء شب‌های قدر
1. شباهت قدر و قیامت را حس کنیم | 2. امیدوار باشیم و به کم قانع نباشیم | 3. بی‌قراری برای خدا | 4. مؤمنان مثل گنه‌کاران، گنه‌کاران مثل مؤمنان | 5. جلب محبت خدا با محبت به دیگران | 6. بزرگوار باشیم | 7. رسیدگی به نیازمندان، محبت به بستگان | 8. محبت به والدین، دعا برای پدر معنوی جامعه | 9. طلب معیشت خوب و نابودی فقیرسازان | 10. حضور در جمع مردم | 11. دعای مناسب حال | 12. کمی قرآن | 13. تفکر و محاسبۀ نفس | 14. اندیشیدن به لحظۀ وداع و مرور وصیت‌نامه | 15. از فکر و ذکر علی(علیه السلام) غافل نشویم | 16. محضر حضرت ولی‌عصر(عج) | 17. کمی مشارطه و برنامه‌ریزی برای آینده | 18. شب قدر سوم، شب دعا برای ظهور | 19. دعا برای عاقبت به‌خیری و شهادت | 20. زیارت امام حسین(علیه السلام)

(تیترها در اصل یادداشت نبوده و توسط بیان معنوی اضافه شده است.)

متن یادداشت حجت الاسلام پناهیان در آستانۀ شبهای قدر 1395 را در ادامه میخوانید:


ادامه مطلب برچسب ها: یادداشت استاد پناهیان، 20 نکته برای احیاء شب‌های قدر،
[ دوشنبه 14 خرداد 1397 ] [ 12:13 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
یادکردی از شهید محمدرضا ارفعی
شهید محمدرضا ارفعی هنگام شهادت ۲۲ سال بیشتر نداشت و در اوج رشادت و جوانی شهد شیرین شهادت را نوشید و آسمانی شد...
احمد محمدتبریزی
کامل شدن دین و شهادت آرزوی بسیاری از رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود. آن‌ها با پیروی کامل از دستورات الهی، زندگی‌شان را بر پایه معنویت و پاکی بنا می‌کردند و همین مسیر درست راه رستگاری و سعادتمندی را نشانشان می‌داد. رزمندگان با چنین اخلاق و روحیه‌ای وارد جبهه‌ها می‌شدند و هنگام شهادت سبکبال و عاشقانه به سوی معبودشان پر می‌کشیدند. شهدا راه سعادت و عاقبت‌بخیری را خیلی زود پیدا می‌کردند و در طول زندگی‌شان با پرورش روح و نفس خویش به بالاترین درجات می‌رسیدند. همین ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی از آنان انسان‌هایی شاخص خلق کرد و برای همیشه از آن‌ها الگو‌هایی ماندگار برای همه نسل‌ها ساخت.


ادامه مطلب برچسب ها: شهید محمدرضا ارفعی، شهادت، دامان امیرالمؤمنین (علیه السلام)،
[ یکشنبه 13 خرداد 1397 ] [ 12:25 ق.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

احکام شرعی - سجده های واجب قرآن چگونه انجام می شوند؟
 

http://samtekhoda.tv3.ir


برچسب ها: احکام شرعی، سجده های واجب قرآن،
[ چهارشنبه 9 خرداد 1397 ] [ 02:43 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

معیار قبولی حرف دیگران !

بسم الله الرحمن الرحیم
«عَنْ أَبُو جَعْفَرٍ ع یَا صَالِحُ اتَّبِعْ مَنْ یُبْكِیكَ وَ هُوَ لَكَ نَاصِحٌ وَ لَا تَتَّبِعْ مَنْ یُضْحِكُكَ وَ هُوَ لَكَ غَاشٌّ وَ سَتَرِدُونَ عَلَى اللَّهِ جَمِیعاً فَتَعْلَمُون» ( كافى، ج 2، ص 683 )

حضرت علیه السلام می فرماید : [از] آن كسى كه حرفهائى به تو می زند كه آنقدر تلخ است كه تو را به گریه مى‌آورد، اما خیرخواه توست؛ حرف او را قبول كن. «اتَّبِع» یعنى حرف او را گوش كن، بپذیر؛ [اگرچه] تلخ است، لیكن به نفع توست. « وَ لَا تَتَّبِعْ مَنْ یُضْحِكُكَ وَ هُوَ لَكَ غَاشٌّ »؛ ولى گوش نكن، پیروى نكن از حرف آن كسى كه حرفهاى شیرینى میزند كه خوشت مى‌آید و لبهاى تو را به تبسم باز میكند، فریبگر است، غش میكند با تو، خیرخواهى ندارد، از روى بددلى و بدخواهى است، [ولی] حرفى میزند كه تو خوشت بیاید؛ از این شخص پرهیز كن. « وَ سَتَرِدُونَ عَلَى اللَّهِ جَمِیعاً فَتَعْلَمُون»؛ وقتى پیش خداى متعال رفتید، آنگاه حقایق دلهاى یكدیگر را آنجا خواهید فهمید.

[ شرح حدیث از حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در مقدمه درس خارج ، 13/10/89 ]
http://serajnet.org


[ شنبه 5 خرداد 1397 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]

اسمش رفت تو لیست شهدا !

بسم رب الشهدا والصدیقین

جوان رشیدی بود و اسمش دادیرقال. موردش را نمی دانم، ولی می دانم از گردان اخراجش کرده بودند. یک نامه دستش داده بودند و داشت می رفت دفتر قضایی. همان جا توی محوطه، حاجی برونسی دیدش. از طرز رفتن و حالت چهره اش فهمید باید مشکلی داشته باشد. رفت طرفش. گفت: سلام.ایستاد. جوابش را داد.
حاجی پرسید: چی شده جوون؟ آهسته گفت: هیچی ، منو اخراج کردن، دارم میرم دفتر قضایی. حاجی نه برد و نه آورد، دستش را گرفت و باهاش رفت. توی دفتر قضایی نامه اش را پس داد و گفت: آقا من این رو می خوام ببرم. گفتند: این به درد شما نمی خوره آقای برونسی. گفت: شما چه کار دارین؟ من می خوام ببرمش. آوردش گردان. مثل او، چند تا نیروی دیگر هم داشتیم. همه شان جوان بودند و از آن اخراجی ها. از همان اول جذب حاجی می شدند.


ادامه مطلب
[ شنبه 5 خرداد 1397 ] [ 06:02 ب.ظ ] [ یا زهــــــــــــرا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات